Rozhovor s MUDr. Marekom Orbanom

Po promócií na LF Masarykovej univerzity v Brne nastúpil MUDr. Marek Orban na I. internú kardioangiologickú kliniku FN U Svaté Anny v Brne, kde atestoval z kardiológie v roku 2005. Ako kardiológ a vedúci lekár pooperačnej JIP pôsobil niekoľko rokov v Centre kardiovaskulárnej a transplantačnej chirurgie v Brne. Ďalšie roky klinickej kariéry strávil na pozícií primára oddelenia akútnej kardiológie Národného ústavu srdcovo cievnych chorôb v Bratislave. Momentálne pracuje v kardiologickej ambulancií v Nemocnici Malacky. Okrem práce klinického kardiológa sa Marek Orban venoval vedecko-výskumnej práci, absolvoval dlhodobé grantové stáže v Deutsches Herzzentrum v Mníchove a na Mayo Clinic v Rochestri v USA. Niekoľko rokov bol vedúcim lekárom jedného z podprogramov v International clinical research center v Brne. Je autorom a spoluautorom vyše 40 odborných článkov v renomovaných časopisoch a spoluautorom dvoch knižných monografií.

Rozhovor si môžete prečítať tu